Vi seilte videre til Cruize Bay for å sjekke ut. Dette er en koselig liten by på St. John hvor det er en del bra butikker og restauranter. Så vi handlet litt og spiste lunsj.
Utsjekk ga oss 48 timer til å forlate USA og jeg hadde lyst til å gå tilbake til Lamshur Bay på sydøstsiden av øya. Jeg har jo vært her før, men ikke de andre ombord. Her har de bøyer som leies for USD 26 pr natt i det som er et ganske strengt naturreservat. Personlig er jeg veldig for dette fordi slitasjen på bunnen i de populære buktene er stor av båter som ankrer og bøyene gjør at havbunnen ikke blir skadet.
Vi forsøkte oss først i den lille bukten som kanskje er aller flottest, men det blåste så mye at vi endte oppunder fjellet i den store i ly for vinden.
Dette er også et veldig fint område for snorkling med mye fisk, men den største fisken bodde under båten og var en røslig barracuda. Hva den gjorde der vet jeg ikke. Kanskje likte den skyggen eller håpet vi kastet noe godt overbord, men den var der lenge.
Vår spesielle «båtbarracuda». Neppe dressert.